ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر به فکر اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا هستید، به شما تبریک می‌گوییم! بهترین کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید! طبق آمار سازمان شفافیت بین‌الملل (Transparency International)؛ کانادا جزو 10 کشور برتر در زمینه نبود فساد اداری و اقتصادی است.

موسسه Global Finance بانک‌های کانادا جزو امن‌ترین بانک‌های جهان می‌داند و همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کانادا را محبوب‌ترین کشور برای کارآفرینان معرفی کرده است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شرایط و مراحلی دارد که شاید در نگاه اول کمی پیچیده به‌نظر برسد، اما وقتی که با روند آن کمی آشنا می‌شوید متوجه می‌شوید که آن‌طورها هم نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط Investment Visa کانادا را بررسی کرده و انواع آن را به شما معرفی کنیم. البته این نکته مهم را مد نظر قرار دهید در کانادا چیزی به اسم ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود ندارد ولی به دلیل رسمیت یافتن این عبارت در زبان فارسی در این مقاله از این عنوان استفاده شده است. روش‌هایی که با آن می‌توان اقامت سرمایه گذاری کانادا را از طریق آنها بدست آورد را در زیر معرفی کردیم. در واقع ویزای سرمایه گذاری کانادا تنها با روش‌های زیر ممکن خواهد شد.  لازم به ذکر است در صورتی که می‌خواهید از طریق سرمایه‌گذاری مهاجرت کنید باید با مالیات در کانادا به طور کامل آشنا باشید و شرایط و انواع آن را کاملاً بشناسید.

6 روش پرمتقاضی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

اکنون دولت کانادا، روش‌های متنوعی برای سرمایه‌گذاری در این کشور تدارک دیده است. بسیار خب! هرکدام از این 6 روش را به صورت خلاصه و مفید برایتان شرح می‌دهیم تا ببینید کدام یک برای شرایط شما مناسب‌تر است!

اول 6 روش را به صورت یک لیست ببینید:

 • سرمایه‌گذاری استانی
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس
 • سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

بسیار خب! حالا هرکدام را به اختصار بررسی کنیم. موافقید؟

روش اول: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی (PNP)

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا سرمایه‌گذاری استانی است که چندین استان این برنامه را اجرا می‌کنند و شرایط آنها متفاوت است. هر استان کانادا با توجه به نیازهای کاری خود همه‌ساله با ارایه برنامه‌های سرمایه‌گذاری که در حقیقت نوعی پیشنهاد محسوب می‌شوند، مهاجران را برای زندگی و کار پذیرش می‌کند.

کشور کانادا، از این طریق هم نرخ بیکاری خود را کاهش می‌دهد و پس از آن‌هم رشد اقتصادی به‌دست می‌آورد. متقاضیان در صورت داشتن مدارک و شرایط تعیین شده هر استان می‌توانند برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا اقدام کنند. در صورت پذیرش هم می‌توانند با خانواده به طور دائم در این کشور اقامت داشته و از مزایای تحصیل، خدمات بهداشتی و درمانی و … بهره‌مند شوند.

برای موفقیت در این برنامه بهتر است که کسب‌وکارهایی متناسب با نیاز کانادا راه‌اندازی کرد. مثلاً در استان آلبرتا صنعت کشاورزی رونق چشمگیری دارد و افراد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری استانی با مهارت کشاورزی شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور دارند.

بریتیش کلمبیا و کبک شهرت بیشتری نسبت به سایر استان‌ها دارند. رشد اقتصادی بالا در بریتیش کلمبیا و شرایط آسان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری استانی در کبک باعث توجه بیشتر مهاجران به این دو استان شده است. اطلاعات کامل‌تر درباره سرمایه‌گذاری استانی کانادا، که یکی از راه‌های رسیدن به پاسپورت کانادا است را در مطلب زیر بخوانید:

روش دوم: مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

اول به این آمارها دقت کنید:

 • کانادا از نظر جایگاه جهانی راه اندازی کسب و کارها در سال 2021 رتبه سوم دنیا را دارد
 • متقاضیان دریافت اقامت دائم کانادا با استارتاپ از 55 مورد در سال 2015 به بیش از 600 مورد در سال 2020 رسیده است
 • در سال 2019 بیش از 80 درصد از افرادی که شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته‌اند موفق به اخذ این ویزا شده‌اند

تمام این آمارها و آمارهای مشابه نشان می‌دهد با وجود افزایش تعداد متقاضی، با توجه به افزایش شدید ظرفیت برای اعطای ویزای استارتاپ کانادا، تعداد افراد بیشتری موفق به گرفتن این نوع ویزا شده‌اند.

ویزای استارتاپ کانادا

بسیار خب! حالا در قالب چند پرسش و پاسخ، ویزای استارتاپ کانادا را بررسی کنیم:

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

یک روش مطمئن و پرمتقاضی برای اخذ اقامت کانادا. ویزای استارتاپ کانادا از بهترین و تازه‌ترین شیوه‌هایی که اداره مهاجرت کانادا تدارک دیده تا صاحبان کسب و کارها و کسانی که ایده‌های نو و با پتانسیل بالا دارند را جذب کند.

کانادا می‌خواهد با این کار از طرح‌ها و ایده‌های نو که به اقتصاد کانادا و رشد بیشتر آن کمک می‌کنند، حمایت کند. کسب و کارهای نوپایی که متقاضیان استارتاپ کانادا راه اندازی می‌کنند، عموماً در حوزه تکنولوژی است، اما می‌تواند در حوزه‌های دیگر هم باشد! لیست استارتاپ های موفق کانادا را می‌توانید ببینید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چیست؟

برای اخذ اقامت استارتاپ کانادا شرایط زیر را در نظر بگیرید:

 • مدرک زبان انگلیسی: آزمون‌های IELTS General, CELPIP General و حداقل نمره CLB 5
 • یا مدرک زبان فرانسه: آزمون‌های TEF CANADA, TCF CANADA و حداقل نمره NCLC 5
 • سرمایه اولیه برای استارتاپ و تمکن مالی کافی برای زندگی حداقل به مدت 6 ماه!
 • و در آخر یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزا استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا است!

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مراحل مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا به صورت خلاصه:

 • نوشتن یک ایده و یا طرح خلاقانه و تازه
 • ارائه ایده نوشته شده به یکی از سرمایه‌گذاران مورد تایید اداره مهاجرت (سرمایه گذاران فرشته کانادا، سرمایه گذاران خطر پذیر کانادا، سرمایه گذاران انکوباتور کانادا)
 • تأیید طرح توسط یکی از شرکت‌های معتبر ذکر شده (بعد از این مراحل و تأیید ایده، پروسه ویزای استارتاپ کانادا استارت می‌خورد)
 • درخواست اخذ اقامت دائم در کانادا (بین 12 تا 16 ماه)

سؤالات دیگری هم در مورد ویزای استارتاپ کاناد پیش می‌آید مثل:

 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چه مدارکی می‌خواهد؟
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چقدر هزینه دارد؟

اگر اطلاعات بیشتر و کامل‌تری در مورد هزینه‌های ویزای استارتاپ کانادا و سایر شرایط می‌خواهید، به این مقاله سر بزنید:
حتما بخوانید: ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

روش سوم: مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

از قنادی و تعمیرگاه خودرو گرفته تا شرکت تولید محتوا و برنامه نویسی و طراحی سایت! صاحب تقریباً هر بیزینس و کسب و کار و شرکتی که باشید، می‌توانید با اقدام به ثبت شرکت در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اگر بتوانید در کشور کانادا شرکت یا کسب و کار ثبت کنید و خود مدیریتش را بر عهده بگیرید، آن وقت شانس شما برای دریافت ویزای کانادا افزایش خواهد یافت. خب!

حالا ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت چطور دریافت می‌شود؟

در این نوع ویزا که به آن owner operator هم گفته می‌شود، به عنوان متقاضی باید اول یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا راه اندازی کنید!

بعد به اداره کانادا اعلام کنید که حضورتان برای مدیریت این واحد تجاری ضروری است! اگر با روش‌های که در مقاله چگونه شرکت خود را در کانادا ثبت کنم؟ به طور کامل گفته‌ایم، بتوانید اداره کار کانادا را قانع کنید، برایتان نامه LMIA صادر می‌شود.

با این نامه، می‌توانید به اداره مهاجرت کانادا، درخواست ویزای کاری بدهید. در صورت تأیید، ویزای برایتان صادر می‌شود.

اگر متأهل باشید، همسرتان هم می‌تواند درخواست ویزای کاری کند و فرزندان زیر 18 سالتان هم می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند. شما فقط اجازه دارید برای واحد تجاری خود کار کنید اما ویزای همسرتان از نوع Open Work Permit است و به او اجازه می‌دهد که تقریباً برای هر کارفرمایی کار کند.

روش چهارم: مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

شاید این روش را تقریباً بتوان با روش قبلی مقایسه کرد. منتها به جای ثبت شرکت، یک واحد تجاری یا کسب و کار را می‌خرید!

خرید بیزینس یکی از روش‌های متداول و مرسوم اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در کانادا است. در این روش، به عنوان متقاضی می‌توانید ویزای Work Permit کانادا را با خرید یک کسب‌وکار در کانادا به دست آورید، سپس برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست بدهید.

البته برای خرید یک بیزینس در کانادا باید پول کافی حداقل 100 هزار دلاری داشته باشید! در مقاله راهنمای کامل خرید بیزینس در کانادا می‌توانید مطالعه کنید که چطور با خرید کسب و کار، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید.

هرچه سؤال در ذهنتان هست، پاسخش را برایتان نوشته‌ایم…!

روش پنجم: مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

در مورد ویزای هنرمندان و ورزشکاران چیزی شنیده‌اید؟ کافی است مهاجرت رامبد جوان را به یاد بیاورید. البته که آن مهاجرت به دلایلی دیگر جنجالی شد، اما این نوع ویزا، در بین ورزشکاران و هنرمندان مختلف، روشی مرسوم برای اقامت در کانادا است.

برنامه خوداشتغالی نام دیگر ویزایی است که معمولاً هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری می‌گیرند و با آن به کانادا مهاجرت می‌کنند.

اینکه چطور این ویزا را دریافت کنید، به صورت کامل در مقاله چگونه می‌توانم ویزای خود اشتغالی کانادا بگیرم؟ بررسی شده است. اما اجازه بدهید اینجا هم مختصری از ویزای خوداشتغالی ارائه کنیم.

اگر به فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی مشغول هستید، می‌توانید ویزای خوداشتغالی یا همان self-employed دریافت کنید. مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا و ویزای ورزشکاران کانادا را بخوانید. شاید شامل حال شما هم شد!

 • دست کم 2 سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری در 5 سال گذشته داشته باشید
 • برای حضور فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی-هنری در کانادا علاقه و توانایی بالا داشته باشید
 • حداقل 35 نمره از 100 نمره‌ای که در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی هست را بگیرید
 • تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای 6 ماه را داشته باشید

و اطلاعات کامل‌تری که در لینک بالا می‌توانید بخوانید!

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش ششم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

 • روحیه کارآفرینی دارید؟
 • در ایران کارآفرینی کرده‌اید؟
 • می‌توانید به اقتصاد یک کشور کمک کنید؟
 • توان ایجاد یک کسب و کار را دارید؟

شما شایسته‌ی دریافت ویزای کانادا از طریق کارآفرینی هستید! دولت کانادا هم عاشق کسانی است که بتوانند در این کشور با کارآفرینی و ایجاد اشتغال به رشد و توسعه اقتصادی کمک کنند.

هم حمایت‌های معنوی در راه است و هم حمایت‌های مادی، به شرط اینکه شرایط لازم را فراهم و در کانادا کارآفرینی کنید. البته به این موضوع درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا توجه کنید:

با توجه به میزان سرمایه گذاری، شرایط و محدودیت‌هایی برای شما به عنوان کارآفرین وجود دارد. ضمن اینکه:

برای مرکز استان و شهرهای بزرگ علاوه بر اینکه کسب و کار شما باید متناسب با آن شهر باشد، مبلغ سرمایه گذاری شما نیز باید بیشتر باشد. علاوه براین، جدا از میزان سرمایه‌گذاری دو سال فرصت دارید ثابت کنید که طرح شما به رشد اقتصادی کانادا کمک می‌کند.

در صورتی که طی دو سال باعث ایجاد شغل نشود و کمکی به رشد اقتصادی کانادا نکند، بر اساس قوانین تعیین شده احتمال مصادره اموال شما نیز وجود خواهد داشت!

با پول یک خانه معمولی در ایران…..

در کانادا کسب‌وکار بخرید، اقامت دائم بگیرید!

دریافت مشاوره

خب! حالا چند مورد از مهم‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی را با هم بررسی کنیم”

 • باید دستکم 100 هزار دلار داشته باشید که به طور قانونی بدست آورده‌اید
 • باید تجربه بیزنسی کافی داشته باشید
 • شما یا اعضای خانواده نباید به دلایل پزشکی یا امنیتی غیرقابل قبول شناخته شوید.

همین حالا می‌توانید مطلب به‌روز شده و تروتازه‌ای که در مورد ویزای کارآفرینی کانادا نوشته‌ایم را مطالعه کنید:

روش هفتم: مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر هیچ برنامه مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک،  چه املاک مسکونی، چه تجاری و چه صنعتی وجود ندارد. توصیه می‌شود که نسبت به این موضوع هوشیار باشید و فریب برخی از افراد کلاهبردار و سودجو را نخورید.

می‌توانید از طریق سایر روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت این کشور را به راحتی بگیرید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

برای هر روش متفاوت است و واقعاً نمی‌توان یک مبلغ دقیق برای هزینه سرمایه گذاری در کانادا عنوان کرد. اما به طور کلی، برای استفاده از روش‌های بالا، از 10 تا 200 هزار دلار سرمایه نیاز دارید.

بسته به روشی که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا انتخاب می‌کنید، این مبلغ متفاوت است. اگر سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذار فرشته کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 75,000 دلار سرمایه گذاری کنید. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه‌ها توصیه می‌کنیم با وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

راستی! حتماً به کامنت‌های این مطلب هم دقت کنید! دوستان سؤالات زیادی پرسیدند که احتمالاً می‌تواند سؤال شما هم باشد. همه کامنت‌ها را دقیق و کامل پاسخ داده‌ایم…!

در ویدئوی زیر، سرمایه‌گذاری کانادا را به‌طور خلاصه توضیح داده‌ایم. امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید.

سخن پایانی

اگر کارآفرین هستید یا به‌فکر سرمایه گذاری در خارج هستید، کانادا بهترین کشور برای شماست. این ادعای ما نیست، ادعای بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی مانند OECD است. با سرمایه‌گذاری در این کشور همچنین می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید. یعنی یک تیر و دو نشان. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها و شرایط اخذ هر کدام را در این مطلب توضیح دادیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *