مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2023

بحث ایده جذب مهاجر از طریق کار به آلمان در محافل سیاسی و اقتصادی این کشور تازه نیست. آلمان کمبود نیروی کار دارد و سال‌هاست که به‌عنوان یک مقصد عالی برای کار شناخته می‌شود. شاید اولین سوال در راه مهاجرت به آلمان این باشد که این کشور به چه مشاغلی نیاز دارد؟

(پیش از خواندن ادامه متن، اگر به هر دلیلی وقت مطالعه این مقاله را ندارید، می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا با یک مشاوره دقیق، راهنمایی‌تان کنیم)

بررسی مشاغل مورد نیاز آلمان می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. در این مطلب قصد داریم لیست سفید مشاغل آلمان در سال 2023 را بررسی کرده و نگاهی به بازار کار این کشور بیندازیم.

پر تقاضاترین دسته‌های شغلی در آلمان کدام هستند؟

گرایش‌های شغلی مورد نیاز در آلمان بسته به شرایط اجتماعی-اقتصادی سال به سال تغییر می‌کند. در جدول زیر مهم ترین دسته‌های شغلی پرتقاضا در آلمان را معرفی کردیم.

  • پزشکی
  • پرستاری و مراقبت
  • مهندسی
  • IT
  • صنعتی و مبتنی بر تخصص
  • مشاغل تبلیغات و بازرایابی

در زیر شغل‌های مورد نیاز آلمان در هر کدام از این دسته‌های شغلی را به‌همراه سایر جزئیات آن مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نکته: برای مهاجرت کاری به آلمان، شغل شما باید در لیست مشاغل اداره مهاجرت آلمان باشد. اما بررسی مشاغل مورد نیاز آلمان شما را با نیازهای به‌روز بازار کار و داغ‌ترین مشاغل برای کار در آلمان آشنا می‌کند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مشاغل پزشکی و داروسازی در آلمان

در مقایسه با سایر کشورها، آلمان سیستم مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی بسیار کارآمدی دارد. تقاضا برای جذب پزشک و داروساز در آلمان در سال‌های اخیر بالا رفته است و این کشور با کمبود شدید نیرو در این حوزه مواجه شده است. و این به‌دلیل بازنشستگی پزشکان سالمند و تعداد زیاد بیمارستان‌های کشور است که باعث شده مهاجرت پزشکان به آلمان افزایش پیدا کند.

در جدول زیر مشاغل پزشکی در آلمان را با بررسی تمامی شرایط آن آورده‌ایم. مشاغل پزشکی یکی از شغل‌های مورد نیاز آلمان هستند. در ادامه مهم‌ترین آن‌‌ها را بررسی می‌کنیم:

عنوان شغلحقوق ماهانه
پزشک3000 الی 7000 یورو
داروساز1570 الی 5781 یورو
تکنسین داروخانه3076 الی 4125 یورو

مشاغل مهندسی در آلمان

آلمان به صنعتی بودن مشهور است. تخصص در رشته‌ها و کارهای مهندسی و کیفیت ماشین آلات، کارخانه‌ها و محصولات الکترونیکی. مشاغل مهندسی نیز یکی از مشاغل مورد نیاز آلمان است که این کشور با کمبود نیرو مواجه است.

عنوان شغلحقوق ماهانه
مهندس عمران 3300 الی 5200 یورو
مهندس صنایع3200 الی 5000 یورو
مهندس برق3680 الی 5850 یورو

مشاغل پرستاری و مراقبت در آلمان

به لطف شرایط زندگی ایده آل در آلمان، بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور تا سنین بالا از سلامتی خوبی برخوردار هستند. با این حال، با افزایش امید به زندگی و جامعه سالخورده، همراه با کاهش تعداد جوانانی که کار حرفه‌ای خود را آغاز می‌کنند، تقاضا برای مشاغل مراقبت‌های اولیه پزشکی و پرستاری در آلمان در حال افزایش است.

بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و سایر مراکز مراقبتی همیشه به‌دنبال پرسنل پرستاری با سطوح مختلف سابقه کار هستند تا بتوانند تقاضای روزافزون در حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری را برآورده کنند. پیش بینی می شود این تقاضا در سال های بعد افزایش یابد.

عنوان شغلحقوق ماهیانه
پرستار2500 الی 4700 یورو
کمک پرستار1800 الی 2600 یورو

مشاغل IT در آلمان

یکی از فرصت‌های شغلی و متنوع در آلمان را با استفاده از توانایی‌ها و خلاقیت‌های حرفه‌ای خود انتخاب کنید! در سال 2021، بیش از 86 هزار موقعیت شغلی در بخش فناوری اطلاعات IT خالی مانده است. این مشاغل به ویژه در حوزه برنامه نویسی در آلمان هستند.

بنابراین متخصصان IT با تجربه یا واجد شرایط می‌توانند به اشتغال در مشاغل جذاب در شرکت‌های کوچک و متوسط، در صنعت تولید و یا در شرکت های بزرگ بین المللی امیدوار باشند.

شغل پر تقاضای It در آلمان

مشاغل IT در کشور آلمان بسیار متنوع هستند و در سال‌های گذشته مهاجران زیادی با این مشاغل به آلمان مهاجرت کرده‌اند.

عنوان شغلحقوق ماهانه
توسعه دهنده نرم افزار3744 الی 6667 یورو
تحلیل‌گر نرم افزار3542 الی 5667 یورو
کارشناس امنیت اطلاعات4219 الی 7156 یورو
کارشناس علم داده1950 الی 8038 یورو

مشاغل تبلیغات و بازاریابی در آلمان

مشاغل تبلیغات و بازاریابی نه تنها در آلمان بلکه در کل دنیا رشد بی‌سابقه ای داشته است و نیاز به جایگاه‌های شغلی در این حوزه در کشور آلمان تا چند سال دیگر بیشتر هم می‌شود. همچنین حقوق و مزایای این مشاغل در کشور آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر بالاتر است.

عنوان شغلحقوق ماهانه
اکانت منیجر4375 الی 8125 یورو
مدیر دیجیتال مارکتینگ3271  الی5993  یورو
مدیر بازاریابی3999 الی 7150 یورو
مدیر محتوا2667  الی 7150 یورو
مدیر سئو3663 الی 7150 یورو
نماینده فروش2113 الی 5594 یورو
مدیر محصول3750 الی 7150 یورو

این لیست مشاغل پرطرفدار آلمان را به شما معرفی کرد. در صورتی که بخواهید مشاغل با درآمد بالا را در این لیست پیدا کنید بهتر است به مقاله مشاغل پردرآمد آلمان را مطالعه کنید.

سخن پایانی

همه می‌دانند که آلمان یکی از قطب‌های اصلی صنعت و تجارت در جهان است. بازار کار پر رونق و تعداد بالای مشاغل، اقتصاد قدرتمند و پویای آلمان و شرایط خوب شغلی برای کار از مزیت‌های کار در آلمان است، از دیگر این مزیت‌ها شرایط نسبتاً مناسب و آسان مهاجرت کاری به این کشور است. حالا که در این مقاله با مشاغل مورد نیاز آلمان و بهترین مشاغل برای مهاجرت در این کشور آشنا شدید. وقت آن است که مدارک لازم را آماده کنید و اگر تخصص و مهارت شما باشرایط دریافت ویزای کاری آلمان منطبق است، برای کار به این کشور بروید و از زندگی و کار در آنجا لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *