اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

دریافت اقامت در کشورهای اروپایی فرایند سخت، زمان‌بر و پرهزینه‌ای است. در میان روش‌های مهاجرت به اروپا روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری برای متقاضیان جذاب و پراهمیت به نظر می‌رسد. سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا و به‌ویژه ایران می‌توانند با خرید ملک در پرتغال، اقامت این کشور خوش آب‌وهوای اروپایی را به دست آورند. دلایل فراوانی برای خرید ملک در پرتغال وجود دارد، از مقرون‌به‌صرفه بودن نسبت به سایر کشورهای اروپایی گرفته تا امکان دریافت اقامت دائم و همچنین سوددهی خوب این سرمایه‌گذاری.

خبر خوب اینکه در اقامت پرتغال با خرید ملک، سرمایه‌گذاران فقط باید یک دوره 14 روزه را در این کشور سپری کنند، درعین‌حال‌ می‌توانند تمام مزایای اقامت اتحادیه اروپا از جمله ویزا را حفظ کنند. تمام این موارد در کنار امکاناتی نظیر سفر نامحدود رایگان و زندگی، کار و تحصیل در پرتغال این سرمایه‌گذاری را بسیار پرطرفدار ساخته است. در این مقاله، مهاجرت به پرتغال با خرید خانه در این کشور را به همراه قیمت خرید ملک و تمام نکاتی را که برای اقامت پرتغال با خرید ملک باید بدانید شرح داده‌ایم. البته این داده‌ها، صرفاً برای ارتقای سطح اطلاعات شما مناسب است و ممکن است جزو خدمات کاریابی بین المللی بهراد نباشد.

توصیه ما برای یک تصمیم درست، به موقع و واضح، پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت است. با این کار ساده، کارشناسان ما شرایط شما را به دقت ارزیابی کرده، با شما تماس می‌گیرند و به دقت راهنمایی‌تان می‌کنند. حالا برای شروع، بهتر است این ویدیو را با هم تماشا کنیم:

مزایای دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک

با برنامه ویزای طلایی و اخذ پاسپورت پرتغال، دولت امکان اقامت برای تمام سرمایه گذاران و خانواده‌هایشان را در پرتغال فراهم می‌کند. خرید ملک در پرتغال همراه با ویزای طلایی این کشور با مزایای زیر همراه است:

  • اقامت در پرتغال در تمام طول مدت ویزا
  • کار، زندگی و تحصیل در پرتغال
  • امکان سفر آزادانه به 26 کشور شینگن اتحادیه اروپا، بدون ویزا
  • دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور پرتغال پس از 5 سال
  • امکان همراهی با خانواده در پرتغال و اتحادیه اروپا.

به دارندگان کارت ویزای طلایی پرتغال، اجازه اقامت موقت در پرتغال به مدت دو سال داده می‌شود که برای دو سال دیگر قابل تمدید است. تا پایان سال 5، دارندگان ویزای طلایی می‌توانند برای اقامت دائم یا شهروندی پرتغال، در صورتی که تمام شرایط قانونی دیگر برآورده شوند، درخواست دهند.

خریدار ملک در پرتغال می‌تواند ملک خود را در این کشور اجاره داده و از آن کسب درآمد یورویی کند.

از مشاوره تا اقامت

گزینه‌های سرمایه گذاری با خرید ملک در پرتغال

فردی که قصد داشته باشد از طریق خرید ملک در کشور پرتغال سرمایه گذاری کند، سه گزینه مختلف پیش رو دارد که می‌تواند از طریق هر کدام از آن‌ها برای خرید ملک اقدام کرده و اقامت این کشور را از آن خود کند.

مبلغ سرمایه گذاری در ملکشرایط سرمایه گذاریمثال
280 هزار یوروخرید ملک در مناطق کم تراکم جمعیتمناطق داخلی یا در مناطق خودمختار آزور و مادیرا
350 هزار یورو*خرید ملک در مناطق شهری
بیش از 30 سال قدمت ساخت
نیاز به نوسازی داشته باشد
مناطق داخلی یا در مناطق خودمختار آزور و مادیرا
*مبلغ ملک و بازسازی باید به حداقل 350 هزار یورور برسد
500 هزار یوروانواع ملک بدون محدودیتدر هر منطقه‌ای

البته بد نیست بدانید که سرمایه گذار می‌تواند بعد از گذشت 6 سال از زمان خرید ملک، آن را به فروش رسانده و سرمایه ی خود را با سود آن دریافت کند. در این حالت خریدار با یک تیر دو نشان زده است. هم به اقامت پرتغال با خرید ملک دست پیدا کرده و هم سرمایه ی خود را چند برابر کرده است.

البته فروش ملک، هیچ تاثیر منفی بر روند اخذ شهروندی پرتغال نخواهد داشت. پس با سرمایه گذاری در پرتغال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

نکته
از ژانویه 2022، می‌توانید در توسعه‌های تجاری، دفاتر، و گردشگری در مناطق ساحلی پرتغال سرمایه‌گذاری کنید، و با گزینه 500 هزار یورویی همچنان در هر نقطه از آزور و مادیرا واجد شرایط خواهید بود. اما، شهرهای بزرگی مانند لیسبون، پورتو، آلگاروه، براگا و غیره دیگر واجد شرایط برای سرمایه گذاری ویزای طلایی نخواهند بود.

میزان سرمایه گذاری در خرید ملک پرتغال

میزان سرمایه در هر روش از سرمایه گذاری با خرید ملک پرتغال

شرایط لازم برای خرید ملک در پرتغال

الزامات برنامه ویزای طلایی پرتغال ممکن است بسته به سطح سرمایه گذاری متفاوت باشد، با این حال، سرمایه گذار موظف است موارد زیر را رعایت کند:

  • حفظ سرمایه املاک برای مدت 6 سال
  • وجوه باید از خارج وارد پرتغال شود.
  • یک سند معتبر برای ورود و اقامت قانونی در پرتغال؛
  • عدم سوء پیشینه کیفری؛
  • اقامت در پرتغال برای حداقل یک دوره 14 روزه، متوالی یا متناوب، در هر دوره ویزا 2 ساله.

چه کسی واجد شرایط اقامت پرتغال با خرید ملک است؟

همه شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که به عنوان یک فرد تجاری یا از طریق شرکتی که در پرتغال یا در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأسیس شده است، می‌توانند فعالیت سرمایه‌گذاری انجام دهند. سرمایه گذاری به صورت شخصی یا از طریق یک شخص حقوقی که دارای شرایط خاصی باشد انجام شود. ولی در هر صورت شخص سرمایه گذار باید شرایط حضور فیزیکی 14 روزه را برآورده کند.

پس از خرید خانه در پرتغال قبل از درخواست اقامت دائم، برای برنامه ویزای طلایی درخواست دهید. در این حالت اعضای خانواده خود از جمله همسر و همچنین فرزندان را می‌توانید همراه خود به پرتغال ببرید. در شرایط خاص (تا زمانی که بتوانید نشان دهید که از آن‌ها حمایت می‌کنید) حتی می‌توانید والدین خود یا همسرتان را نیز به پرتغال ببرید. در این مقاله  اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت از طریق خرید ملک را می‌توانید بخوانید.

خرید ملک در پرتغال

مزایای سرمایه گذاری با خرید ملک در پرتغال همراهی با خانواده است


اگر شما بخواهید که خانواده خود را به پرتغال ببرید، بایستی برای دریافت گلدن ویزای پرتغال افراد خانواده به صورت همزمان اقدام کنید.

برای اخذ گلدن ویزا از طریق وکیل اقدام کنید چرا که اقدام فردی و بدون اطلاع از قوانین ممکن است که به از دست دادن سرمایه و شکست بیانجامد که اصلا توصیه نمی‌شود.

هزینه خرید ملک در پرتغال

علاوه بر هزینه خرید خانه در پرتغال، متقاضی هزینه‌های دیگری نیز دارد مانند پیش پرداخت ملک که به صورت نقدی انجام می‌شود و مراحل خرید ملک که با هزینه‌های همراه است.

هزینه های مربوط به خرید ملک در پرتغال
هزینه خرید ملک280,000
350,000
500,000
مالیات مربوط به انتقال ملک + حق تمبر6 تا 8 درصد
هزینه اخذ ویزای طلایی5336 یورو
هزینه وکیلمتغیر

هزینه‌های تمدید ویزای طلایی هر دو سال یک بار با 50٪ از نرخ اولیه انجام می‌شود. علاوه بر این، هزینه رسیدگی به درخواست و تمدید 533,90 یورو برای متقاضی اصلی به اضافه 83,30 برای هر عضو خانواده وجود دارد.

سخن پایانی

خرید ملک یکی از روش‌های سریع اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به این کشور است اما سرمایه لازم برای خرید ملک حداقل 280 هزار یورویی دار پرتغال را دارید می‌توانید اقامت پرتغال با خرید ملک را جز برنامه مهاجرتی خود قرار دهید.

روش‌های ساده‌تری برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد مثلا می‌توانید یا اقامت تمکن مالی پرتغال (یا ویزای D7) بدون شرط زبان همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت تحصیلی هم گزینه ساده دیگری است که نه شرط سنی نیاز دارد و نه مدرک زبان! اطلاعات بیشتر در این خصوص را در مطلب مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *